Casa Praia Do Flamengo
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Husdjur Husdjur tillåtna |
Casa Praia Do Flamengo Salvador med 1 sovrum ligger cirka 20 minuter till fots från Flamengo-stranden.
Villan med 2 badrum har ett behändigt läge inom 6 km från Lagoa do Abaeté, medan natursevärdheter som Praia de Itapuã-stranden ligger ungefär 7 km bort. Itapuã Lighthouse ligger ungefär 15 minuters bilresa bort och Luis Eduardo Magalhaes flygplats finns 5 km från villan.
Gästerna kommer att njuta av rätter från det sydamerikanska köket som serveras på restaurangen Beach Stop, som ligger mindre än 650 meter bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Luis Eduardo Magalhaes till Casa Praia Do Flamengo?
Flygplatsen Luis Eduardo Magalhaes ligger 5 km från Casa Praia Do Flamengo. - ❓
Finns det ett kök på Casa Praia Do Flamengo?
Ett komplett kök finns på Casa Praia Do Flamengo. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Casa Praia Do Flamengo?
Man kan bo i Casa Praia Do Flamengo med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Praia Do Flamengo?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Casa Praia Do Flamengo. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna villa?
Gästerna i denna villa kan enkelt nå Parish of Santo Amaro Ipitanga och Parque das Dunas, som ligger ungefär 25 minuter till fots från boendet respektive 1 km bort.